Jóga, dech a Somatic Dialogue s Katrin Köhler

Intenzivní jógový workshop „Fara Habřina“
14. - 16.06. 2024

Tenhle víkend nabízí příležitost dopřát si přestávku v obvykle velmi rušném každodenním životě a udělat si čas na sebe samé. V krásném prostředí kompletně zrekonstruované fary Habřiny budeme intenzivně cvičit jógu a máme tak možnost získat mnohem intenzivnější zkušenosti, než v týdenních kurzech. Naše jógová praxe obsahuje ásany, dechová cvičení, pránájámu, meditaci a témata z jógové filozofie, s jejíchž pomocí můžeme prozkoumat, jak úzce provázané jsou tělo, dech a mysl a jak se navzájem ovlivňují. Získáme tak zkušenosti, které nás mohou i následně doma podporovat v tom, abychom se neztratili v turbulencích každodenního života a opakovaně se propojovali se skutečným pramenem svého bytí.

Lektoři: Katrin Köhler a Steffen Böhme. Steffen je lektor z Německa s dlouholetou praxí. Učí na škole jógy v Drážďanech, také v rámci lektorského vzdělávání.

Místo: Víkendové workshopy se konají na faře Habřiny, Habřina 52, 411 45 Úštěk. www.farahaber.cz. Popis cesty naleznete na webových stránkách.

Příjezd: pátek od 17 h, konec: neděle po obědě

Rozvrh: pátek: 18.30 – 21.00 h, sobota 8.00 – 10.30 a 16.00 – 18.30 h a neděle: 8.00 – 10.30h

Cena: 5200,- Kč (2800.- za 10 hodin jógy a 2400.- za ubytování a strava)

Při registraci do 03.6.2024 je cena 5000,- Kč.

O konceptu „vájy“ - Letní intenzivní týden jógy s prvky somatického dialogu, 26. - 30.8.2024

Když cvičíme jógu, chodíme, tančíme, mluvíme nebo pracujeme, potřebujeme k tomu energii. Také všechny vnitřní procesy, jako například trávení jídla, schopnost si něco pamatovat nebo cítit různé emoce, se dějí pouze díky tomu, že na to máme energii. V józe se nazývá prána a reguluje všechny živé procesy, nejen v nás, ale také ve vnějším světě. Bez prány nemůže existovat žádný život. V lidském těle se prána rozděluje do pěti různých vnitřních energií, kterým se říká vájy. Každá z nich plní jiný úkol a působí v odlišných oblastech těla. Pomocí jógových ásan, prvky somatického dialogu, dechových cvičení a meditace budeme vájy prozkoumávat, a můžeme tak získat praktické zkušenosti s jejich vlivem. Pět večerů se budeme společně věnovat jednotlivým energiím a budeme pozorovat, jak každá z nich ovlivňuje tělo, dech a také vnitřní stav. Pomocí bandh (zámků) se naučíme vájy jemným způsobem povzbudit nebo je zklidnit a řídit. To nám umožní přinést větší rovnováhu a harmonii nejen do naší pohybové praxe, ale také do našeho každodenního života.

Lektorka: Katrin Köhler

Místo: Studio Limpid Works, Donská 275/9, 101 00 Praha 10

Rozvrh: Pondělí, 26.8. – pátek, 30.8.2024, každý večer 18.00 – 21.00 h

Cena: 3600,- Kč

Moudrost z Upanišad
Celodenní workshopy, 19.10. a 30.11. 2024

Náš každodenní život je většinou naplněn mnoha aktivitami a povinnostmi a naše smysly musí neustále zpracovat různé podněty. Těžko pak nacházíme čas a prostor na to, abychom se sami sebe cítili a zeptali, co je pro nás v životě vůbec důležité, do čeho chceme vkládat svou energii a co je vlastně základ našeho bytí. Bez spojení s tímto základem se ale opakovaně ocitáme ve stavech časového tlaku, stresu, vyčerpání nebo deprese. Pocit štěstí vnímáme jenom občas a na chvilku a připadá nám velice křehký, protože je závislý na spousta vnějších podmínkách, které jsou proměnlivé a které většinou nemůžeme ovlivnit. Filosofie z Upanišad nám nabízí zcela jiný pohled: To, co tvoří naše jádro, je nezávislé na všech proměnlivých okolnostech. Existuje cesta jak můžeme objevovat kvality jako svoboda, radost a láska jakou součástí našeho bytí, a pokud je objevíme v sobě, můžeme je snadněji najít i ve vnějším světě.

Tyto workshopy jsou pozvánkou k tomu, abychom se pomocí jógových ásan a práce s dechem společně vydali na cestu malý kousek blíže k sobě samým.

Lektoři: Katrin Köhler a Steffen Böhme.

Místo: Studio Limpid Works, Donská 275/9, 101 00 Praha 10

Rozvrh: 9.30 – 12.30 a 14:00 – 16:30

Cena: 1400.- Kč za workshop

Jóga na přelomu roku 2024/25 ve Freiburku i. Br., Německo

Během tohoto kurzu máme příležitost využít dny mezi Vánocemi a Silvestrem k intenzivnímu cvičení jógy. Můžeme uzavřít starý rok a se otevřít se tomu, co přinese budoucnost. Každé dopoledne se budeme věnovat různým tématům a aspektům z jógy, včetně jógové filozofie.  Můžeme takto sebe sami každý den prožívat odlišným způsobem. Zkušenosti, které během kurzu získáme se svým tělem, dechem a vnímáním, nás mohou i později obohatit v každodenním životě.

Lektoři: Katrin Köhler a Steffen Böhme. Steffen je lektor z Německa s dlouholetou praxí. Učí na škole jógy v Drážďanech, také v rámci lektorského vzdělávání.

Místo: ZAYT – Centrum pro Alexandrovu techniku, jógu a tanec, Marienstr. 8, 79098 Freiburg, Německo.

Rozvrh: 28.-31.12.2023, od čtvrtka do neděle, každý den  9.00 – 12.00 h

Cena: 180,- Euro

Workshop Somatický Dialog pro Páry, 09.11.2024

 

Jako pár máme mimořádný vztah, sdílíme jedinečnou intimitu. Když si vzpomeneme na začátek našeho (milostného) příběhu, obvykle bylo dost prostoru i pro fyzický kontakt. Dotýkali jsme se, objímali, líbali a možná jsme měli pravidelně sex.

Mezitím jsme většinou zaneprázdněni prací, péčí o domácnost, dětmi, přáteli, domácími mazlíčky, stárnoucími rodiči atd. Tyto každodenní povinnosti nám zabírají mnoho energie a žít naší intimitou je daleko
obtížnější. Může se proto stát, že naše doteky a setkání jsou stále více ovlivňovány našimi zvyklostmi.

Na tomto semináři si chceme udělat čas na to, abychom se dostali pomocí praxe somatického dialogu do kontaktu sami se sebou, včetně vlastního těla. Na tomto základě se můžeme vzájemně otevřít a komunikovat. Zkusíme skutečně “naslouchat” partnerovi všemi smysly, vnímat ho/ji takového, jaký/jaká v danou chvíli je, a být tu skutečně jeden pro druhého. To nám může pomoct otevřít se lásce v sobě a možná znovu objevíme “kouzlo doteku”.

Lektoři: Katrin Köhler a Steffen Böhme, oba učitelé jógy s dlouholetou praxí a facilitátoři somatického dialogu, jsou spolu již 13 let a osm let jsou manželé.

Místo: Studio Limpid Works, Donská 275/9, 101 00 Praha 10

Rozvrh: 9:30 – 12:30  and 14:00 – 16:30

Cena: 3400.- Kč za pár, max. účast 6 – 7 párů

Všechny workshopy jsou otevřený pro začátečníky i pokročilé studenty,
budou vedený v Češtině, Angličtině nebo v Němčině, dle potřeby účastníka.
Přihlásit se můžete e-mailem nebo Smskou.
Web: Steffen Böhme 2023 - Foto: © Pavel Ovsík, Obraz: Jolana Köhlerová