Jóga, dech a Somatic Dialogue s Katrin Köhler

Intenzivní jógový workshop „Fara Habřina“
6. - 8.10. 2023

Tenhle víkend nabízí příležitost dopřát si přestávku v obvykle velmi rušném každodenním životě a udělat si čas na sebe samé. V krásném prostředí kompletně zrekonstruované fary Habřiny budeme intenzivně cvičit jógu a máme tak možnost získat mnohem intenzivnější zkušenosti, než v týdenních kurzech. Naše jógová praxe obsahuje ásany, dechová cvičení, pránájámu, meditaci a témata z jógové filozofie, s jejíchž pomocí můžeme prozkoumat, jak úzce provázané jsou tělo, dech a mysl a jak se navzájem ovlivňují. Získáme tak zkušenosti, které nás mohou i následně doma podporovat v tom, abychom se neztratili v turbulencích každodenního života a opakovaně se propojovali se skutečným pramenem svého bytí.

Lektoři: Katrin Köhler a Steffen Böhme. Steffen je lektor z Německa s dlouholetou praxí. Učí na škole jógy v Drážďanech, také v rámci lektorského vzdělávání.

Místo: Víkendové workshopy se konají na faře Habřiny, Habřina 52, 411 45 Úštěk. www.farahaber.cz. Popis cesty naleznete na webových stránkách.

Příjezd: pátek od 17 h, konec: neděle po obědě

Rozvrh: pátek: 18.30 – 21.00 h, sobota 8.00 – 10.30 a 16.00 – 18.30 h a neděle: 8.00 – 10.30h

Cena: 4000,- Kč (za cvičení a ubytování) Při registraci do 18.9.2023 je cena 3700,- Kč.

Stravování si organizuje skupina společně.

Moudrost z Upanišad
Celodenní workshopy 4.11. a 2.12. 2023

Náš každodenní život je většinou naplněn mnoha aktivitami a povinnostmi a naše smysly musí neustále zpracovat různé podněty. Těžko pak nacházíme čas a prostor na to, abychom se sami sebe cítili a zeptali, co je pro nás v životě vůbec důležité, do čeho chceme vkládat svou energii a co je vlastně základ našeho bytí. Bez spojení s tímto základem se ale opakovaně ocitáme ve stavech časového tlaku, stresu, vyčerpání nebo deprese. Pocit štěstí vnímáme jenom občas a na chvilku a připadá nám velice křehký, protože je závislý na spousta vnějších podmínkách, které jsou proměnlivé a které většinou nemůžeme ovlivnit. Filosofie z Upanišad nám nabízí zcela jiný pohled: To, co tvoří naše jádro, je nezávislé na všech proměnlivých okolnostech. Existuje cesta jak můžeme objevovat kvality jako svoboda, radost a láska jakou součástí našeho bytí, a pokud je objevíme v sobě, můžeme je snadněji najít i ve vnějším světě.

Tyto workshopy jsou pozvánkou k tomu, abychom se pomocí jógových ásan a práce s dechem společně vydali na cestu malý kousek blíže k sobě samým.

Lektoři: Katrin Köhler a Steffen Böhme.

Místo: Studio Limpid Works, Donská 275/9, 101 00 Praha 10

Rozvrh: 9.30 – 12.30 a 14:00 – 16:30

Cena: 1400.- Kč za jednotlivý workshop (2500.- za oba)

Jóga na přelomu roku 2023/24 ve Freiburku i. Br., Německo

Během tohoto kurzu máme příležitost využít dny mezi Vánocemi a Silvestrem k intenzivnímu cvičení jógy. Můžeme uzavřít starý rok a se otevřít se tomu, co přinese budoucnost. Každé dopoledne se budeme věnovat různým tématům a aspektům z jógy, včetně jógové filozofie.  Můžeme takto sebe sami každý den prožívat odlišným způsobem. Zkušenosti, které během kurzu získáme se svým tělem, dechem a vnímáním, nás mohou i později obohatit v každodenním životě.

Lektoři: Katrin Köhler a Steffen Böhme. Steffen je lektor z Německa s dlouholetou praxí. Učí na škole jógy v Drážďanech, také v rámci lektorského vzdělávání.

Místo: ZAYT – Centrum pro Alexandrovu techniku, jógu a tanec, Marienstr. 8, 79098 Freiburg, Německo.

Rozvrh: 28.-31.12.2023, od čtvrtka do neděle, každý den  9.00 – 12.00 h

Cena: 180,- Euro

O konceptu „vájy“ - Letní intenzivní týden jógy s prvky somatického dialogu

Když cvičíme jógu, chodíme, tančíme, mluvíme nebo pracujeme, potřebujeme k tomu energii. Také všechny vnitřní procesy, jako například trávení jídla, schopnost si něco pamatovat nebo cítit různé emoce, se dějí pouze díky tomu, že na to máme energii. V józe se nazývá prána a reguluje všechny živé procesy, nejen v nás, ale také ve vnějším světě. Bez prány nemůže existovat žádný život. V lidském těle se prána rozděluje do pěti různých vnitřních energií, kterým se říká vájy. Každá z nich plní jiný úkol a působí v odlišných oblastech těla. Pomocí jógových ásan, prvky somatického dialogu, dechových cvičení a meditace budeme vájy prozkoumávat, a můžeme tak získat praktické zkušenosti s jejich vlivem. Pět večerů se budeme společně věnovat jednotlivým energiím a budeme pozorovat, jak každá z nich ovlivňuje tělo, dech a také vnitřní stav. Pomocí bandh (zámků) se naučíme vájy jemným způsobem povzbudit nebo je zklidnit a řídit. To nám umožní přinést větší rovnováhu a harmonii nejen do naší pohybové praxe, ale také do našeho každodenního života.

Lektorka: Katrin Köhler

Místo: Studio Limpid Works, Donská 275/9, 101 00 Praha 10

Rozvrh: Pondělí, 26.8. – pátek, 30.8.2024, každý večer 18.30 – 21.00 h

Cena: 3000,- Kč

Všechny workshopy jsou otevřený pro začátečníky i pokročilé studenty,
budou vedený v Češtině, Angličtině nebo v Němčině, dle potřeby účastníka.
Přihlásit se můžete e-mailem nebo Smskou.
Web: Steffen Böhme 2023 - Foto: © Pavel Ovsík, Obraz: Jolana Köhlerová